Víkendovka Jaro 2019

17. - 19. května 2019

Víkendovka v jarním kabátě

V květnu roku 2019 jsme pro všechny Insanisáky a Insanisačky uspořádali další víkendovku, tentokrát se sluncem nad hlavou, rozkvetlou loukou a počasím tak akorát na krátký rukáv nebo lehčí mikinu. Bylo jaro 17. Máj, večerní Máj, byl víkendovky čas. Všechny známe i neznámé tváře jsme už tradičně přivítali speciální večeří, tentokrát ve stylu Insanisway. Obložené, zapečené bagetky, dle receptury naší nové šéfkuchařky Šárky, rozdmýchaly vášeň v nejednom chuťovém pohárku nás i našich účastníků.

Osud lidstva v našich rukou

Po pár seznamovacích hrách, kde jsme se navzájem poznali a zjistili i něco o sobě, nás všechny čekal těžký úkol. Říká vám něco efekt motýlích křídel? Ve zkratce jde o to, že každé naše rozhodnutí, byť sebemenší, může mít v budoucnu nezměrné následky. Naši účastníci by mohli vyprávět. Dostali se do světa, někdo by možná řekl blízké budoucnosti, kde je naše planeta Země zničená po atomové válce a zahlcena radiací. Jen několik malých skupin se včas dostalo do úkrytu, který je před radiací uchránil. Tak snadné to ale není. Kryt sám o sobě není dlouhodobě soběstačný. Přeživší si museli poradit s nedostatkem vody a elektřiny, s dalšími přeživšími, kteří se dobývali do jejich krytu, s dírami ve štítu nebo i se signálem z vesmíru. Byli sami. Bez rady a bez pomoci. Jen řídící počítač občas zahlásil problém a čekal na přeživší, jak jej vyřeší. Každé jejich rozhodnutí znamenalo život nebo smrt některého z nich. Museli myslet nejen na aktuální situaci, ale i na to, že v jejich rukou teď může ležet osud lidstva.

Nic není, jak se zdá

Následující den byl před naše účastníky postaven další nelehký úkol. Bezradná místní policie nás přišla požádat o pomoc. Policie nedokázala vyřešit složitý případ vraždy, a tak se obrátila na ty nejschopnější detektivy široko daleko, aby vraha dopadli. Věci, ale nemusí vždy být takové, jak se na první pohled zdají. Tajnůstkářský majitel nočního klubu nemusí být vždy ten špatný a prostoduchý prodavač v elektru může vědět víc, než dává na první pohled najevo. Kdo z celé řady podezřelých spáchal odporný zločin. Byl to jeden z nich, byli to všichni anebo snad vůbec nikdo?

To a mnohem víc

To byly pouze dvě ukázky z programu, který si naše skupina Insanis pro účastníky připravila. Naši účastníci zažili víkend nabitý akcí, hádankami, spoluprací, ale i pohodou, relaxem a hlavně zábavou a dobrou náladou. Konec byl jako vždy velice emotivní a oko nezůstalo suché. Jen se sami podívejte, jak účastníci hodnotí víkendovku a jaké reakce nám zanechali v dotaznících.

 • „Bylo to SUPERBOŽSKONEJLEPŠÍ“
 • „BYLO TO HODNĚ DOBŘE ZORG. I SE ČLOVĚK CÍTIL FREE“
 • „Bylo to top strop! Myslím si že všechno šlo jak po másle a vedoucí věděli, co dělají.“
 • „Jídlo bylo delicious, nejlepší bylo INSANIS WAY“
 • „POHLREICH SE MÁ CO UČIT“
 • „V nejlepší náladě a nejvíc spokojená“
 • „Dobrej kolektiv, všichni táhli za jeden provaz. Víkendovka nás stmelila jak sviňa“
 • „Bylo to parádní. Snad se všemi jsem si pokecala a ty co jsem neznala tak jsem poznala :D“
 • „Nejlepší bylo, že jsme byli všichni pospolu a mohli jsme trávit ten čas spolu se super programem“
 • „Nejlepší bylo vidět zase po půl roce všechny vedoucí. Jste idioti, ale stejně vás mám všechny rád“
 • A další...

Galerie